Α.Ε.Πολυκάστρου - Κεραυνός Ποντοηράκλειας 4-0 ( ημ. 2-0 ) . Επιστροφή στις νίκες . Με σούπερ Γκέρτσο .

Επιστροφή στις νίκες . Με σούπερ  Γκέρτσο .

Επιστροφή στις νίκες για την Α.Ε. Πολυκάστρου με αντίπαλο τον Κεραυνό Ποντοηράκλειας !
Σε ένα γήπεδο με αρκετό κόσμο και σε έναν καθαρό και σε αθλητικά πλαίσια αγώνα , η Α.Ε.Π. προηγήθηκε στο πρώτο 15' λεπτό με 2-0 με τέρματα των           Σ. Γκέρτσο και Κ.  Κόλα  !!
Ο Γκέρτσος ευστόχησε στο πρώτο πέναλτι που κέρδισε η ομάδα του Πολυκάστρου μετά από 1000 αγωνιστικά από την έναρξη του Πρωταθλήματος .
Στην επανάληψη τον δείκτη του σκορ ανέβασαν οι Ιωαννίδης και  Γκέρτσος ( δεύτερο τέρμα φτάνοντας τα 10 φετινά ) .
Στα αξιοσημείωτα η επανεμφάνιση του Νικόλαου  Παυλίδη  ( Μακάο ) για τον Κεραυνό, βοηθώντας την ομάδα του χωριού του στην προσπάθεια που κάνει.