ΠΑΟΚ Κρηστώνης- Πιερικός 1-2 Ξεκάθαρη αλλοίωση. Το άουτ έγινε κόρνερ και το οφσάιντ πέναλτι.

Το άουτ έγινε κόρνερ και το οφσάιντ πέναλτι.
Δυστυχώς για τον ΠΑΟΚ Κρηστώνης η σημερινή Βοηθοί Διαιτητές δεν ήταν σε καλή ημέρα.
Σε  ένα παιχνίδι δίχως να πιεστεί η ομάδα της Κρηστώνης γνώρισε την ήττα από δύο λάθος υποδείξεις των βοηθών, παρά την αρκετά καλή διαιτησία . . .  οι βοηθοί ήταν κατώτερη των περιστάσεων.
Στο 23ο λεπτό κεφαλιά του Ματετζίδη μπλόκαρε ο Μπαλάφας .
Στο 36ο λεπτό  λεπτό σε ξεκάθαρη φάση άουτ , με τον ποδοσφαιριστή του Πιερικού να φεύγει προς την περιοχή του . . . βοηθός όμως υποδεικνύει κόρνερ, τραγική ειρωνεία από το ανύπαρκτο κόρνερ έγινε το 0-1 από τον Κατσαβάκη .
Στο δεύτερο μέρος ο ΠΑΟΚ ανέβηκε ψηλά και πίεσε κλείνοντας τον Πιερικό στα καρέ του και να προσπαθεί με αντεπιθέσεις να βρει ανοιχτούς διαδρόμους .
Στο 55ο λεπτό η κεφαλιά του Ρωμανίδη βρήκε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων .
 Η ομάδα της Κρηστώνης έφτασε κοντά στην ισοφάριση με τον Χατζηασλανίδη στο 65ο να σουτάρει με την μπάλα να περνά ελάχιστα άουτ .
Στο 67ο λεπτό σε αντεπίθεση του Πιερικού χάνει μοναδικό τετ α τετ με τον Κυπαρίσση .
Στο 71ο λεπτό από ελεγχόμενη θέση οφσάιντ ο Πιερικός κερδίζει πέναλτι και ο Ευθημιάδης βλέπει την κόκκινη κάρτα με τον Κυπαρίσση εκτελεστή έγινε το 0-2 .
Αν και με δέκα ποδοσφαιριστές η ομάδα της Κρηστώνης μείωσε στο 85ο λεπτό με κεφαλιά του Χατζηασλανίδη .