ΑΠΟΛΛΩΝ Ευρωπού –ΕΘΝΙΚΟΣ Σ.Σ. Μουριών 2 - 1 (ημ. 0-1 ) Νίκη με ανατροπή .

Νίκη με ανατροπή .

Σε ένα πολύ δυνατό παιχνίδι με πολύ ρυθμό η ομάδα του Απόλλωνα  κατάφερε να πάρει τη νίκη με 2-1 επί του Εθνικού . Ο Απόλλων είχε τον έλεγχο και την υπέροχη σε όλο το παιχνίδι από το πρώτο λεπτό όμως βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 43 ύστερα από ασταθή απόκρουση του τερματοφύλακα και κοντινό πλασέ ο Ντουτζιάρης έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους . Στο δεύτερο  ημίχρονο η ομάδα του Απόλλωνα  ανέβασε ακόμη περισσότερο στροφές και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι σε 5 λεπτά από το 60 μέχρι το 65 με σκόρερ τους Καφετζή και Γκουντενούδη ύστερα από ασσιστ του Μυλωνά οποίος μετράει 8πλεον . Στο 87 για άλλη μια φορά φέτος ο Απόλλων δέχτηκε κόκκινη κάρτα αυτή τη φορά ο Μυλωνάς για επικίνδυνο παιχνίδι.

Πέτρος Καφετζής ο σκόρερ της ισοφάρισης για τον Απόλλωνα .