ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ-ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ Ν.ΣΑΝΤΑΣ 2-2 στην παράταση 2-5 Γκολ και θέαμα '' που δεν είδαν οι φίλαθλοι '' .

Ο ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ όπως παρατάχθηκε στον αγώνα Κυπέλλου .
Ο ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ παρουσιάστηκε πολύ καλός στο α' ημίχρονο και κυρίαρχος του παιχνιδιού  προηγήθηκε στο 15' με τον Αλέξανδρο Σεϊτανιώτη .

Στο 70' οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ορφέα Σεϊτανιώτη  .

Η αξιόμαχη ομάδα  της ΝΙΚΗΣ αν και έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές με σκόρερ το  Χαράλαμπο Κοτσαμποϊκιδη στο 76'  και στο 84' έφερε τον αγώνα στα ίσα και τον οδήγησε στην παράταση .

Στην παράταση ο ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ με τον Χαράλαμπο Νικολαΐδη στο 105΄μπήκε και πάλι μπροστά στο σκορ , ο Χότζα Τζορτζινο στο 109'  και ο Ορφέας Σεϊτανιώτης στο 113' διαμόρφωσαν το τελικό σκορ .

Ένας αγώνας με πολλά και όμορφα  τέρματα και πάρα πολλές ευκαιρίες που όμως λόγω των μέτρων δεν μπόρεσαν να χαρούν φίλαθλοι .

ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ : Ευχόμαστε στην ομάδα της Νέας Σάντας καλή συνέχεια στο θεσμό και καλό υπόλοιπο στη σεζόν. Συνεχίζουμε δυναμικά για το στόχο μας.

ΠΟΝΤΙΑΚΟΣ Ν. ΣΑΝΤΑΣ
( Δ Ασλανίδης - προπονητής  )  Είμαι

ευχαριστημένος από την εμφάνιση του Α' ημιχρόνου . Ευχαριστούμε την Νίκη Ευκαρπίας για την φιλοξενία και της ευχόμαστε καλή πορεία στο πρωτάθλημα .