ΕΘΝΙΚΟΣ Αξιούπολης- ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ Πολυπέτρου 4-1.

Μια ακόμη νίκη για τον Εθνικό , πέρασε το εμπόδιο του Μακεδονικού Πολυπέτρου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ .
Ο Μακεδονικός άνοιξε το σκορ με τον Τσακμακίδη στο 35ο λεπτό .
Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο δεύτερο ημίχρονο με χατ τρικ του Gjoni , αρχικά ισοφάρισε στο 59ο λεπτό και στο 62ο λεπτό έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Εθνικού .
Ο Παϊζάνης στο 70ο λεπτό σημείωσε το 3-1 και ο Gjoni στο 80ο λεπτό το τελικό 4-1 .

Η ομάδα του μακεδονικού  συνεχάρει  με τον δικό της τρόπο τον Εθνικό για την κατάκτηση του τίτλου .

Η Διοίκηση του Εθνικού : Ευχαριστούμε τους παίκτες της ομάδας του Μακεδονικού , που ζήτησαν πριν την έναρξη του αγώνα να προβούν σε μια πολύ όμορφη κίνηση , το καθιερωμένο "pasillio" στους παίκτες μας για την δίκαιη κατάκτηση του τίτλου , χαρίζοντας μια πολύ όμορφη στιγμή σε όλους μας.

Τους ευχόμαστε καλή συνέχεια και επιτυχίες.

Ο αρχηγός της ομάδας μας Τσούκας Βασίλης είχε  τα γενέθλια του και οι συμπαίκτες του μετά το τέλος του αγώνα του επιφύλαξαν μια ωραία έκπληξη και ευχές για  Χρόνια Πολλά με Υγεία !!!