Βόλος - Αστέρας: 3-3 Σοκ στο 90+8 για τον Βόλο .

Ο Μπενίτο στο 26ο λεπτό το πρώτο γκολ της σεζόν και το πρώτο του στην Ελλάδα .
Φαν Βέερτ  ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 33ο λεπτό για το σκορ του ημιχρόνου .
Ο Πάολο Φερνάντες έκανε το 2-1 για τους Βολιώτες  και ο Ντέλετιτς στο 65ο λεπτό ανέβασε το σκορ στο 3-1 .
Ο Τιλίκα στο 68ο μείωσε αρχικά σε 3-2 και  ο Χερόνιμο Μπαράλες για τον  Αστέρα  στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων σημείωσε το τέρμα  της ισοφάρισης  3-3
 .

Ο διαιτητής Περράκης (Αθήνας) έδειξε κίτρινη κάρτα στους Ματίγια, Γκαρντάφσκι, Σιέλη, Μπερτόγλιο, Μουνάφο, Εσκοβάλ, Κλέιμαν.

ΒΟΛΟΣ (Οσβάντ Τανσό): Κλέιμαν, Άλχο(82΄Ταχάτος), Σιέλης, Εσκοβάλ, Λούνα, Τσοκάνης, Ματίγια (57΄ Ουεαντρόγκο), Ντέλετιτς, Πάολο Φερνάντες (88΄Τσέλιος), Βίκτορ Φερνάντες, Φαν Βέερτ.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (Ηρακλής Μεταξάς): Παπαδόπουλος, Καρμόνα, Καστάνιο, Πίτσου, Άλβαρες, Μουνάφο (71΄Σόνι), Στάνκο, Γκαρντάφσκι (61΄Σίτο) (79΄Γκαρθία), Μπερτόγλιο, Ριέρα (46΄Τιλίκα), Μπενίτο (61΄Μπαράλες)