Πρόκριση της ΑΕΚ σε ματς θρίλερ .

ΑΕΚ - Ντίναμο Ζάγκρεμπ 2-2

Στα playoffs του Champions League η ΑΕΚ

Η ΑΕΚ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση και να ισοφαρίσει  με τον Βίντα που πήρε το ριμπάουντ , έπειτα από την απόκρουση του  Λιβάκοβιτς , στο πέναλτι του Γκαρσία .
Ο Σούταλο στο 45+2ο λεπτό των καθυστερήσεων  άνοιξε το σκορ για τους Κροάτες με τον Λιούμπιτσιτς να διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του  στο 65ο λεπτό .

Ο Αραούχο μείωσε σε 1-2 σκορ που θα οδηγούσε το παιχνίδι στην παράταση στο 90+2ο λεπτό και το γκολ πρόκρισης από τον Βίντα με κεφαλιά στο 90+11ο λεπτό .

ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Μουκουντί, Βίντα, Χατζισαφί, Ρότα, Σιμάνσκι (67' Γκατσίνοβιτς), Γιόνσον (76' Μάνταλος), Άμραμπατ (67' Ελίασον), Τσούμπερ (67' Αραούχο), Πινέδα (76' Γαλανόπουλος), Γκαρσία

ΝΤΙΝΑΜΟ ΖΑΓΚΡΕΜΠ: Λιβάκοβιτς, Μοχαράνι, Ριστόβσκι, Σούταλο, Λιούμπιτσιτς, Μπουλάτ, Μίσιτς, Σπίκιτς (86' Μάριν), Μιχαϊλιτσένκο, Ιβανούσετς, Πέτκοβιτς