Δύο αγώνες στην ΕΠΣ Μακεδονίας

Η Κ17 «Τσέλσι» με την Κ15 «Μάντσεστερ» εκπροσωπούν την ομάδα μας στην δεύτερη φάση του πρωταθλήματος Κ17 της ΕΠΣ Μακεδονίας και το πρωί του Σαββάτου αγωνίστηκαν στο «Άλκης Καμπανός» με την Ένωση Ανθοκήπων Καρατάσου. Μπορεί να ήρθε η ήττα με 2-0, αλλά η ομάδα μας ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο είχε πολύ καλή απόδοση, όμως δεν μπόρεσε να μετουσιώσει σε κάποιο τέρμα τις ευκαιρίες που της παρουσιάστηκαν.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν από ένα τέρμα σε κάθε μέρος και έτσι έφτασαν στη νίκη.

Την Κ15 του Άιολου Ευόσμου αντιμετώπισε από την μεριά της η Κ14 του Αλέξανδρου Κιλκίς στην Academica για το πρωτάθλημα της Κ15 της ΕΠΣΜ. Τα παιδιά μας δείχνουν την ποιότητά τους, παρά το γεγονός πως υπολείπονται ένα ηλικιακό έτος μιας και η ομάδα απαρτίζεται κατά 95% με γεννηθέντες του 2010, και παρά την ήττα με 2-1 έδειξαν και πάλι θετικά στοιχεία.

Το πρώτο μέρος ολοκληρώθηκε με 1-1, καθώς οι δύο αντίπαλοι ήταν εύστοχοι σε εκτελέσεις πέναλτι, με τον Αλέξανδρο να σκοράρει ο Κωνσταντινίδης. Εν τέλει ο Αίολος βρήκε το τέρμα της νίκης στο δεύτερο ημίχρονο και πήρε το «τρίποντο» με 2-1.