Κιλκισιακός Δελτίο Τύπου και Ευχαριστήριο στον κόσμο.

Δελτίο Τύπου

Πριν λίγη ώρα ολοκληρώθηκε ο αγώνας Κυπέλλου Ελλάδος.

Η ομάδα μας δεν κατάφερε να προκριθεί για την 3η φάση .

Το πρώτο ημίχρονο ισορροπημένο και για τις δύο ομάδες ,με τον Αγαθαγγελίδη να εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ στα μέσα του πρώτου ημιχρόνου αλλά ο Νταφόπουλος εξουδετέρωσε σε κόρνερ .

Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου ο Ραφαελίδης μεταβίβασε πολύ σωστά την μπάλα στον Πιπερτζή ο οποίος πέτυχε το 0-1 αλλά το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον πρώτο βοηθό ( μια φάση πολύ οριακή ). Στο 85' μετά απο μεγάλη μεταβίβαση του Κουτσουμπα βρέθηκε εντός περιοχής ο Γκιορτζινης ο οποίος σημείωσε το 1-0.

Χρήσιμα συμπεράσματα έβγαλε το τεχνικό μας επιτελείο από το πρώτο επίσημο παιχνίδι όπου θα βοηθήσουν για την βελτίωση της Ομάδας μας με σκοπό να ήμαστε έτοιμη για την έναρξη του πρωταθλήματος .

Ευχαριστούμε τους φιλάθλους μας που μας τίμησαν με την παρουσία τους στο γήπεδο Φελώνης - Ξάνθης .