Ε.Π.Σ. Κιλκίς Κύπελλο : Ερμής Τερπύλλου - Ποντιακός Ν. Σάντας Πρόκριση στα πέναλτι για τον Ποντιακό .

Ερμής Τερπύλλου - Ποντιακός Ν. Σάντας 3-3 κ.δ. 4-4 παρ. 1-4 πεν .

Το φιλμ  του αγώνα

Συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι και χορταστικό θέαμα από τον Ερμή και τον Ποντιακό , με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την πρόκριση στην (Ρώσικη ρουλέτα ) διαδικασία των Πέναλτι

Σκόρερ

Ο Σείτανιώτης 16ο λεπτό 0-1

Ισοφάριση για τον Ερμή στο 26ο με τον Μωυσίδη .

Ο Πουλχαρίδης στο 36ο και ο Πουρσανίδης στο 38ο έδωσαν προβάδισμα στον Ποντιακό με 3-1 .

Ο Σαββίδης πριν το ημίχρονο , 41ο μείωσε σε 3-2 , ο ίδιος ποδοσφαιριστής ισοφάρισε στο 47ο .

Το ισόπαλο αποτέλεσμα οδήγησε τις ομάδες στην παράταση με τον Πουλχαρίδη να δίνει εκ νέου προβάδισμα στον Ποντιακό στο 105' .

Στο 120' ο Παπαδόπουλος ισοφάρισε και έστειλε την πρόκριση να ολοκληρωθεί στα πέναλτι .

Ο Ποντιακός πιο εύστοχος πήρε την πρόκριση με 4-1 .

Στα πέναλτι για τον Ποντιακό βρήκαν στόχο,  οι Καλόνικος , Πουλχαριδης Ι. Πουρσανίδης Σ. Πουνερίδης Ι.

Από τον Ερμή σκόραρε ο Αμανατίδης στο 1ο πέναλτι.